Cupa Lapusneanu – Rezultate

Sambata 15 iunie a avut loc Cupa Lapusneanu, concurs de sah organizat de clubul Philidor Iasi.
Detalii

Cupa Lapusneanu II – Round 7

Standings

Place Name Feder Rtg Loc Score M-Buch. Buch. Progr. GP

1 Muntianu, Razvan-Gavril U12 1671 6.5 24.0 33.0 27.5 100.00
2-4 Fotache, Tudor-Felix U10 1603 5.5 22.5 31.0 21.0 50.00
Dumitrescu, Matei-Pavel U10 1624 5.5 20.5 30.0 24.5 40.00
Poncu, Andrei U12 1190 5.5 19.0 26.5 20.0 39.22
5-10 Hriscu, Alexandru-Gabriel U12 1590 5 23.0 32.0 20.5 38.43
Rosca, Victor-Adrian U12 1610 5 21.5 30.5 23.0 37.65
Danila, Ianis U10 1214 5 20.5 27.0 22.0 36.86
Nechita, Vlad-Mihai U12 1490 5 18.5 27.0 19.0 36.08
Plugaru, Rares U10 1377 5 18.5 27.0 18.0 35.29
Ignat, Vlad-Rovin U12 1235 5 18.0 24.5 16.0 34.51
11-14 Toma, Traian U10 1328 4.5 23.5 32.5 23.0 33.73
Lehaci, Miruna U10 1464 4.5 19.5 28.0 21.0 32.94
Gorea, Alin-Stefan U10 1650 4.5 17.0 24.5 14.5 32.16
Adascalitei, Stefan-Alexandru U8 1265 4.5 16.0 23.0 17.0 31.37
15-23 Radu, Daniel U12 1563 4 22.0 30.0 17.5 30.59
Albu, George U12 1665 4 20.0 28.0 18.0 29.41
Bulgariu, Andrei U8 1575 4 20.0 28.0 18.0 29.41
Cotruta, Alexandru U12 1618 4 20.0 27.5 17.0 28.24
Raicu, Bogdan U10 1270 4 19.0 26.5 18.0 27.45
Comisu, Stefan-Iannis U10 1411 4 18.5 26.0 16.5 26.67
Lupascu, Diana-Elena U10 1341 4 18.0 26.5 17.0 25.88
Maties, Andrei U10 1081 4 18.0 25.5 13.5 25.10
Pavaluc, Robert-Nicolae U8 1275 4 16.5 24.0 16.0 24.31
24-31 Meriuta, George-Cosmin U8 1123 3.5 21.5 30.5 14.5 23.53
Mihut, Maria-Emillia U8 1171 3.5 18.5 26.0 17.5 22.75
Cirstean, Paul-Ioan U10 1557 3.5 18.5 25.5 16.0 21.96
Goanta, Victor U10 1029 3.5 18.5 25.5 13.5 21.18
Grigoras, Ioana-Daria U8 1001 3.5 18.5 24.0 13.5 20.39
Barbulescu, Robert-Cristian U12 1001 3.5 16.5 24.0 12.5 19.61
Cristea, Radu U10 1013 3.5 16.5 23.0 12.0 18.82
Lacatusi, Andrei U12 1028 3.5 16.0 24.0 11.5 18.04
32-39 Chiriac, Matei U10 1354 3 20.5 28.0 18.0 17.25
Cocea, Cosmin-Constantin U10 1030 3 17.0 23.0 12.0 16.47
Enache, Teodora-Iasmina U8 1040 3 15.5 23.0 10.0 15.69
Timircan, Mircea U8 1001 3 15.5 22.5 10.0 14.90
Sabarez, Iulian U6 1001 3 15.0 21.5 9.0 14.12
Melinte, Rares U7 1001 3 15.0 21.0 9.0 13.33
Vilcu, Matei-Stefan U8 1154 3 15.0 20.0 13.0 12.55
Nichifor, Luca-Mihai U10 1087 3 14.5 21.0 11.0 11.76
40-45 Rogojina, Mihai U10 1223 2.5 20.5 27.0 14.0 10.98
Ignat, Vlad-Matei U8 1001 2.5 17.5 24.5 9.5 10.20
Enachescu, Alexandra U8 2.5 16.0 23.0 9.0 9.41
Lacatusi, Antonia U7 1001 2.5 16.0 21.5 9.0 8.63
Burdusa, Calin U7 1001 2.5 15.0 19.5 9.0 7.84
Nechita, Bogdan-Gabriel U6 1001 2.5 12.0 17.0 7.5 7.06
46-51 Rusu, Adelin U7 1001 2 16.0 22.5 9.0 6.27
Ciobotariu, Mihai-Eduard U6 1001 2 16.0 22.0 9.0 5.49
Dumitru, Luca-Serban U6 1001 2 15.5 22.5 11.0 4.71
Plugaru, Maria U10 1001 2 13.5 18.0 6.0 3.92
Dimofte, Cosmin-Mihai U7 1001 2 12.5 18.0 6.0 3.14
Lucan, Stefan U8 2 10.0 14.0 4.0 2.35
52 Zaharia, Pavel-Darius U6 1001 1.5 13.0 19.0 7.0 1.57
53 Dragan, Alexandra U7 1 11.5 17.0 2.0 0.78
54 Rata, Nicolae U8 0.5 12.0 16.5 2.5
Cross Table

No Name Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 7

1. Muntianu, Razvan-Gavril U12 1671 28:W 15:W 12:W 6:W 18:W 4:W 8:D
2. Albu, George U12 1665 29:W 17:W 13:L 21:W 12:L 15:L 27:W
3. Gorea, Alin-Stefan U10 1650 30:D 22:L 52:W 28:L 42:W 35:W 26:W
4. Dumitrescu, Matei-Pavel U10 1624 31:W 19:W 14:W 13:W 24:D 1:L 12:W
5. Cotruta, Alexandru U12 1618 32:W 16:W 18:L 24:L 23:W 17:L 28:W
6. Rosca, Victor-Adrian U12 1610 33:W 21:W 23:W 1:L 13:W 24:W 7:L
7. Fotache, Tudor-Felix U10 1603 34:W 18:L 10:W 17:W 20:W 8:D 6:W
8. Hriscu, Alexandru-Gabriel U12 1590 35:W 23:L 25:W 41:W 15:W 7:D 1:D
9. Bulgariu, Andrei U8 1575 36:W 20:W 24:D 18:L 10:D 16:L 29:W
10. Radu, Daniel U12 1563 37:W 25:D 7:L 33:W 9:D 19:W 17:L
11. Cirstean, Paul-Ioan U10 1557 38:W 24:L 32:W 20:L 40:W 21:D 22:L
12. Lehaci, Miruna U10 1464 39:W 27:W 1:L 23:W 2:W 18:D 4:L
13. Chiriac, Matei U10 1354 40:W 26:W 2:W 4:L 6:L 20:L 30:L
14. Lupascu, Diana-Elena U10 1341 41:W 49:W 4:L 26:L 32:W 22:L 48:W
15. Nechita, Vlad-Mihai U12 42:W 1:L 31:W 40:W 8:L 2:W 20:W
16. Comisu, Stefan-Iannis U10 43:W 5:L 33:D 30:D 27:W 9:W 24:L
17. Plugaru, Rares U10 44:W 2:L 34:W 7:L 29:W 5:W 10:W
18. Toma, Traian U10 45:W 7:W 5:W 9:W 1:L 12:D 25:L
19. Pavaluc, Robert-Nicolae U8 46:W 4:L 36:D 42:W 26:D 10:L 32:W
20. Raicu, Bogdan U10 47:W 9:L 35:W 11:W 7:L 13:W 15:L
21. Adascalitei, Stefan-Alexandru U8 48:W 6:L 38:W 2:L 47:W 11:D 33:W
22. Ignat, Vlad-Rovin U12 49:L 3:W 41:L 38:W 30:W 14:W 11:W
23. Rogojina, Mihai U10 50:W 8:W 6:L 12:L 5:L 34:D 41:L
24. Danila, Ianis U10 51:W 11:W 9:D 5:W 4:D 6:L 16:W
25. Poncu, Andrei U12 52:W 10:D 8:L 36:W 28:W 26:W 18:W
26. Mihut, Maria-Emillia U8 53:W 13:L 49:W 14:W 19:D 25:L 3:L
27. Vilcu, Matei-Stefan U8 54:W 12:L 40:L 44:W 16:L 38:W 2:L
28. Meriuta, George-Cosmin U8 1:L 30:W 42:D 3:W 25:L 41:W 5:L
29. Nichifor, Luca-Mihai U10 2:L 42:L 50:W 46:W 17:L 40:W 9:L
30. Maties, Andrei U10 3:D 28:L 37:W 16:D 22:L 44:W 13:W
31. Enache, Teodora-Iasmina U8 4:L 44:W 15:L 47:L 43:W 48:L 40:W
32. Cocea, Cosmin-Constantin U10 5:L 43:W 11:L 49:W 14:L 47:W 19:L
33. Goanta, Victor U10 6:L 46:W 16:D 10:L 52:W 36:W 21:L
34. Lacatusi, Andrei U12 7:L 45:W 17:L 43:D 41:D 23:D 37:W
35. Cristea, Radu U10 8:L 48:W 20:L 52:D 50:W 3:L 43:W
36. Barbulescu, Robert-Cristian U12 9:L 47:W 19:D 25:L 37:W 33:L 45:W
37. Burdusa, Calin U7 10:L 50:D 30:L 54:W 36:L 52:W 34:L
38. Ciobotariu, Mihai-Eduard U6 11:L 51:W 21:L 22:L 46:W 27:L 49:L
39. Dimofte, Cosmin-Mihai U7 12:L 52:L 47:L 51:W 48:L 53:W 44:L
40. Dumitru, Luca-Serban U6 13:L 53:W 27:W 15:L 11:L 29:L 31:L
41. Grigoras, Ioana-Daria U8 14:L 54:W 22:W 8:L 34:D 28:L 23:W
42. Ignat, Vlad-Matei U8 15:L 29:W 28:D 19:L 3:L 45:L 47:W
43. Lacatusi, Antonia U7 16:L 32:L 48:W 34:D 31:L 50:W 35:L
44. Melinte, Rares U7 17:L 31:L 51:W 27:L 49:W 30:L 39:W
45. Nechita, Bogdan-Gabriel U6 18:L 34:L 54:D 50:L 51:W 42:W 36:L
46. Plugaru, Maria U10 19:L 33:L 53:W 29:L 38:L 49:L 54:W
47. Rusu, Adelin U7 20:L 36:L 39:W 31:W 21:L 32:L 42:L
48. Sabarez, Iulian U6 21:L 35:L 43:L 53:W 39:W 31:W 14:L
49. Timircan, Mircea U8 22:W 14:L 26:L 32:L 44:L 46:W 38:W
50. Zaharia, Pavel-Darius U6 23:L 37:D 29:L 45:W 35:L 43:L 52:L
51. Dragan, Alexandra U7 24:L 38:L 44:L 39:L 45:L 54:W 53:L
52. Enachescu, Alexandra U8 25:L 39:W 3:L 35:D 33:L 37:L 50:W
53. Lucan, Stefan U8 26:L 40:L 46:L 48:L 54:W 39:L 51:W
54. Rata, Nicolae U8 27:L 41:L 45:D 37:L 53:L 51:L 46:L
by Swiss Perfect (TM) www.swissperfect.com

Comments

comments

(58 votes, average: 3,64 out of 5)
Se încarcă...

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.